ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

CO ZNAMENÁ JMÉNO NAYAVITA?

Jméno NAYAVITA jsme nevybrali náhodně. Symbolizuje naš cíl eliminovat, a nebo alespoň omezit výrobu nových plastů na minimum.  V současné době se ve světě recykluje jenom asi 10% vyrobených plastů. Přitom většina plastů je recyklovatelných. Místo toho končí v oceánech, v závozech a nebo jen tak pohozené v přírodě.

NAYA v Hindi znamená NOVÝ, a VITA je Latinské označení pro ŽIVOT. NAYAVITA tedy představuje nový život, a tu pověstnou druhou šanci, kterou dáváme plastovým lahvím na jedno použití.

JAKÉ PRODUKTY NABÍZÍ NAYAVITA?

NAYAVITA začala osuškami k vodě a do přírody vyrobenými 100% z recyklovaných plastových lahví. Jedná se o plastový odpad přímo vylovený z oceánů a sebraný v přírodě, nebo odpad, kterému je tímto zamezeno aby tak zkončil.

A protože jsme nechtěli zůstat tam, použili jsme stejný princip na výrobu jógamatek, jako třeba cestovní nebo designové jógamatky z recyklovaného semiše. Odtud byl už jenom malý krůček k rozšíření výroby o přírodní a další ekologicky šetrné materiály, od podložek na další pomůcky na jógu.

Z ČEHO JSOU VYROBENY NAYAVITA YOGA PRODUKTY?

Všechny naše produkty jsou buď recyklované a nebo recyklovatelné, a většina jich je i rozložitelná. Používáme materiály z recyklovaných plastů, ale i přírodní materiály jako korek, kaučuk, bavlnu, kůži a nebo třeba EVA pěnu populární i mezi výrobky pro děti.

KOLIK PLASTOVÝCH LAHVÍ JE POUŽITO NA JEDNU JÓGAMATKU?

Na jednu NAYAVITA YOGA podložku z recyklovaného semiše používáme přibližně 15 půllitrových recyklovaných plastových lahví na jedno použití. Přesný počet záleží na velikosti jógamatky a může se lišit i kus od kusu.

JAK SE Z PLASTU STANE JÓGAMATKA?

Recyklováním plastů spotřebujeme méně energie než při výrobě nového mikrovlákna. Tím zbytečně nezatěžujeme životní prostředí, a naopak ještě přírodu čistíme od vyhozených plastových lahví.  Proces recyklace funguje asi takhle:

FAQs NAYAVITA YOGA yogamatky a pomůcky na cvičení z ekologicky šetrných materiálů. Proces recyklace plastu a výroby semišových jogamatek s přírodní gumou.

JSOU I DALŠÍ VÝROBKY Z UDRŽITELNÝCH MATERIÁLŮ?

Součástí vytváření NAYAVITA a NAYAVITA YOGA produktů je pro nás i pečlivý výběr našich partnerů, kteří navržené produkty vyrábí. Vždy se snažíme rozumět zdroji použitých materiálů a vybíráme si výrobce, kteří jsou podle našeho vědomí v souladu s NAYAVITA folosofií. Tou je mimo jiné i udržitelnost a zachování naší planety pro příští generace.

CO KDYŽ V NABÍDCE NEMOHU NAJÍT TO CO HLEDÁM?

Jako mladá společnost se chceme neustále vyvíjet a učit. Pokud máte zájem o konkrétní produkt a NAYAVITA YOGA ho zrovna nenabízí, napište nám. Každý návrh pečlivě zvážíme a katalog budeme průběžně doplňovat. Máme veliké plány na rozšíření sortimentu a tak je celkem možné, že na podobném produktu už pracujeme.

JAKÉ POUŽÍVÁTE OBALOVÉ MATERIÁLY?

Stejně tak jako na samotné NAYAVITA a NAYAVITA YOGA výrobky se snažíme používat recyklované, biologicky rozložitelné a ekologické materiály. Vaše NAYAVITA jógamatky a pomůcky na sobě můžou mít obal z recyklovaného plastu nebo z rozložitelného kukuřičného škrobu, aby se při převozu a skladování neušpinily, informační papírovou ‚šálu‘ nebo leták kde uvádíme zajímavé a povinné údaje, a pro přepravu k Vám domů je zabalíme do znovu-použité, recyklované nebo recyklovatelné a biologicky rozložitelné papírové obálky či krabičky.

PROČ POUŽÍVÁTE PLASTY PŘI BALENÍ?

Veškeré plasty použité na balení NAYAVITA a NAYAVITA YOGA podložek a pomůcek jsou recyklované nebo znovu-použité. Nové plasty nepoužíváme.

PROČ POUŽÍVÁTE K BALENÍ HLAVNĚ KRAFT PAPÍR?

Hnědý kraft papír není bělený a jeho chemické ošetření je tako omezeno na minimum. Je tak přírodním biomateriálem, který je kompostovatelný, rozložitelný a recyklovatelný. Je tak i ideálním řešením pro zastánce životního prostředí jako jsme my.

NEBYLY BY OKRASNÉ DÁRKOVÉ KRABIČKY A BALENÍ VÍCE V SOULADU S PRÉMIOVOU ZNAČKOU NAYAVITA YOGA?

V NAYAVITA a NAYAVITA YOGA věříme, že naši zákazníci ocení nejenom ekologické materiály, ze kterých jsou naše krásné a intuitivně funkční výrobky, ale i to, že stejné zásady používáme při balení. Okrasná balení často nejsou v souladu s našim přesvědčením, že si lze dopřát luxusní pohlazení pro tělo i duši bez zbytečného negativního vlivu na životní prostředí. Navíc obalové materiály jsou v naprosté většině případů na jedno použití, a proto v tomto případě použití materiálů náročných na energii a zdroje považujeme za plýtvání. K tomu jsme přesvědčeni, že i ekologické balení může být krásné.

JDE TO I LÉPE?

Ano, jde. V NAYAVITA a v NAYAVITA YOGA jsme teprve na začátku dlouhé a vzrušující cesty, a našim cílem je stále se vyvíjet a zdokonalovat. Dlouhodobě chceme pro přepravu využívat exkluzivně znovu-použité obaly a vnitřní obaly používat zvětšiny z recyklovaného materiálu.

DO JAKÝCH ZEMÍ NAYAVITA YOGA DOPRAVUJE?

V současné době dopravujeme zboží v rámci Evropy. Do budoucna chceme přinést NAYAVITA i NAYAVITA YOGA do celého světa. Označte nás @nayavita_yoga nebo @mynayavita ať víme kde všude NAYAVITA našla svůj domov.

NABÍZÍTE DOPRAVU ZDARMA?

Ano, doprava ve většině EU u objednávek nad 100 EURO a ekvivalent  v jiných měnách je zdarma. Za ostatní dopravu účtujeme paušální poplatky podle země doručení:

Země Objednávka nad €100 CZK EUR
Czechia zdarma 110 5
Slovakia, Bulgaria, Croatia, Germany, Austria, Hungary, Poland, Romania, Ukraine, Greece zdarma 190 7
Belgium, Denmark, Estonia, France, Spain, Italy, Portugal, Ireland, Lithuania, Latvia, Netherlands zdarma 260 10
Finland, Sweden, Switzerland, Luxembourg, Lichtenstein, Norway, UK 465 18
JAK DLOUHO TO TRVÁ DORUČENÍ?

Po obdržení objednávky potřebujeme 1 den na její zpracování. Samotná doprava potom trvá podle místa doručení. V Čechách a na Slovensku do 3 dnů, v ostatních zemích EU do 3-6 pracovních dnů, kromě Řecka a Finska kdy to může trvat až 9 dnů.

POSÍLÁTE I DO P.O.BOXŮ?

Doprava do P.O. Boxů v této době bohužel není možná.

CO KDYŽ CHCI SVOU NAYAVITA YOGA POMŮCKU ALE JSEM MIMO EU?

Kontaktujte nás než vystavíte objednávku emailem a pokud to bude možné, najdeme řešení.

MŮŽU SVOU NAYAVITA YOGA POMŮCKU VRÁTIT?

Chceme aby jste své NAYAVITA YOGA pomocníky milovali stejně tak jako my. Pokud jste si to rozmysleli, a nebo jste se rozhodli pro jiný design, jednoduše nám výrobek do 30 kalendářních dnů od obdržení zašlete nepoužitý a v originálním balení zpět a my jej vyměníme nebo Vám vrátíme peníze. Prostě nám napište na hello@nayavita.com, zmiňte číslo objednávky, kterou podložku nebo pomůcku a proč chcete vrátit, popřípadě za kterou ji chcete vyměnit, a my se postaráme o zbytek.

CO MÁM DĚLAT, KDYŽ JSEM OBDRŽEL(A) VADNOU PODLOŽKU NEBO POMŮCKU?

Stojíme si za prvotřídní kvalitou našich produktů, ale stát se může cokoliv. V případě, že jste obdrželi jinou nebo vadnou NAYAVITA YOGA objednávku, napište nám na email co se stalo, pokud možno s fotografiemi a my se postaráme o zbytek.

MUSÍM PLATIT POŠTOVNÉ PŘI VRÁCENÍ?

Poštovné za vrácení platíte pouze tehdy, pokud důvod k vrácení není vadné zboží nebo chyba na naší straně jako třeba zaslání jiné objednávky.

JAK MI VRÁTÍTE PENÍZE?

Peníze Vám vrátíme stejným způsobem, jakým jste uhradili objednávku. Původní poplatek za dopravu není součástí vrácení peněz.

JAK DLOUHO TRVÁ VRÁCENÍ PENĚZ?

Platbu z naší strany vyřídíme do 14 dnů po obdržení vráceného zboží.