ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

CO ZNAMENÁ JMÉNO NAYAVITA?

Jméno NAYAVITA nebylo vybráno náhodně. Symbolizuje naš cíl elimonovat, a nebo alespoň omezit výrobu nových plastů na minimum.  V současné době je ve světě recyklováno jenom asi 10% vyrobených plastů. Přitom většina plastů je recyklovatelných. Místo toho končí v oceánech, v závozech a nebo jen tak pohozené v přírodě.

NAYA v Hindi znamená NOVÝ, a VITA je Latinské označení pro ŽIVOT. NAYAVITA tedy představuje nový život, a tu pověstnou druhou šanci, kterou dáváme plastovým lahvím na jedno použití.

Z ČEHO JSOU VYROBENY NAYAVITA OSUŠKY?

NAYAVITA osušky jsou vyrobeny 100% z recyklovaných plastových lahví na jedno použití. Plastový odpad, který byl buď přímo vyloven z oceánů a sebrán v přírodě, nebo mu bylo zamezeno aby tak zkončil, projde recyklačním procesem kdy je transformován na mikrovlákna polyesteru a polyamidu. 80%-ní obsah polyesteru osuškám dává vlastnosti jako pevnost, odolnost vůči srážení a vytahování, rychlé schnutí a nemačkavost. Zbývajících 20% polyamidu jim navíc dává měkkost a vysokou savost.

KOLIK PLASTOVÝCH LAHVÍ JE TŘEBA NA JEDNU OSUŠKU?

Na jednu NAYAVITA osušku o velikosti 80 x 160cm se použije zhruba 28 půllitrových plastových lahví.

JAK SE Z PLASTU VYTVOŘÍ OSUŠKA?

Recyklováním plastů se spotřebuje méně energie než při výrobě nového mikrovlákna. Tím se zbytečně nezatěžuje životní prostředí, a přímo nebo nepřímo se tím příroda čistí od vyhozených plastových lahví.  Proces recyklace funguje asi takhle:

Proces recyklace plastů, kterým se vyrábí NAYAVITA osušky

 

 

 

JAKÉ VLASTNOSTI MAJÍ NAYAVITA OSUŠKY?

Kombinace waflové struktury, způsobu tkaní a použitého mikrovlákna dává NAYAVITA osuškám lehkost,  vysokou absorpci vody, rychlé schnutí, odolnost proti zadržování písku a kompaktnost, ale ne na úkor velikosti (80x160cm). NAYAVITA osušky jsou navíc oboustranné, takže je to jako by jste dostali dvě osušky v jednom.

JAKÉ JSOU NAYAVITA OSUŠKY NA DOTEK?

NAYAVITA rychleschnoucí ručníky jsou díky svým unikátním vlastnostem jiné, než klasické huňaté smyčkové ručníky. Proto jsou i jiné na dotek. Mají nižší objem, větší hustotu tkaní než klasické ručníky, waflovitou strukturu a jsou hebké.

JSOU NAYAVITA PLÁŽOVÉ OSUŠKY JENOM K VODĚ?

Určitě ne. Díky své skladnosti a lehkosti je Vaše nová osuška ideálním společníkem pro všechna venkovní dobrodružství, ale i na cesty.

JAKÉ POUŽÍVÁTE OBALOVÉ MATERIÁLY?

Stejně tak jako na samotné NAYAVITA a NAYAVITA YOGA výrobky se snažíme používat recyklované, biologicky rozložitelné a ekologické materiály. Vaše osuška NAYAVITA má na sobě informační ‚šálu‘ z kraft papíru kde uvádíme všechny zajímavé a povinné údaje, je zabalená v sáčku z recyklovaného plastu aby při manipulaci a převozu nedošlo k ušpinění, a pro přepravu k Vám domů ji zabalíme do znovu-použité, recyklované nebo recyklovatelné a biologicky rozložitelné obálky či krabičky.

PROČ POUŽÍVÁTE PLASTY PŘI BALENÍ OSUŠEK?

Veškeré plasty použité na balení NAYAVITA osušek jsou z recyklovaného plastu. Nové plasty nepoužíváme. Snažíme se podpořit životní prostředí využitím materiálů, které už svou původní funkci splnili a dostaly druhou šanci jako sáček, ochranný film a nebo třeba obálka, a které při převozu a uskladnění chrání osušky před prachem a jiným znečištěním.

PROČ POUŽÍVÁTE K BALENÍ HLAVNĚ KRAFT PAPÍR?

Hnědý kraft papír neprošel bělením a jeho chemické ošetření tak bylo omezeno na minimum. To jej dělá přírodním biomateriálem, který je kompostovatelný, rozložitelný a recyklovatelný. Je tak i ideálním řešením pro zastánce životního prostředí jako jsme my.

NEBYLY BY OKRASNÉ DÁRKOVÉ KRABIČKY A BALENÍ VÍCE V SOULADU S PRÉMIOVOU ZNAČKOU NAYAVITA?

V NAYAVITA a NAYAVITA YOGA věříme, že naši zákazníci ocení nejenom ekologické materiály, ze kterých jsou naše krásné a intuitivně funkční výrobky, ale i to, že stejné zásady používáme při balení. Okrasná balení často nejsou v souladu s našim přesvědčením, že si lze dopřát luxusní pohlazení pro tělo i duši bez zbytečného negativního vlivu na životní prostředí. Navíc obalové materiály jsou v naprosté většině případů na jedno použití, a proto v tomto případě použití materiálů náročných na energii a zdroje považujeme za plýtvání. K tomu jsme přesvědčeni, že i ekologické balení může být krásné.

JDE TO I LÉPE?

Ano, jde. V NAYAVITA a v NAYAVITA YOGA jsme teprve na začátku dlouhé a vzrušující cesty, a našim cílem je stále se vyvíjet a zdokonalovat. Dlouhodobě chceme pro přepravu využívat exkluzivně znovu-použité obaly a vnitřní obaly používat zvětšiny z recyklovaného materiálu.

DO JAKÝCH ZEMÍ NAYAVITA DOPRAVUJE?

V současné době dopravujeme zboží v rámci Evropy. Dopravu do USA, Kanady, Austrálie, na Nový Zéland a do Asie lze dohodnout individuálně. Stačí poslat email na hello[at]nayavita.com. Do budoucna chceme přinést NAYAVITA i NAYAVITA YOGA do celého světa. Označ nás @mynayavita nebo @nayavita_yoga ať víme kde všude NAYAVITA našla svůj domov.

NABÍZÍTE DOPRAVU ZDARMA?

Ano, doprava ve většině EU u objednávek nad 100 EURO a ekvivalent  v jiných měnách je zdarma. Za ostatní dopravu účtujeme paušální poplatky podle země doručení:

Země Objednávka nad €100 CZK EUR
Czechia zdarma 110 5
Slovakia, Bulgaria, Croatia, Germany, Austria, Hungary, Poland, Romania, Ukraine, Greece zdarma 160 6
Belgium, Denmark, Estonia, France, Spain, Italy, Portugal, Ireland, Lithuania, Latvia, Netherlands zdarma 260 10
Finland, Sweden, Switzerland, Luxembourg, Lichtenstein, Norway, UK 465 18

 

JAK DLOUHO TRVÁ DORUČENÍ ZBOŽÍ?

Podle destinace doručujeme zboží expresní dopravou. Po obdržení objednávky potřebujeme 1 den na její zpracování. V Čechách a na Slovensku dostanete svou NAYAVITA eko osušku do 3 dnů, v ostatních zemích EU do 3-6 pracovních dnů, kromě Řecka a Finska kdy to může trvat až 9 dnů. Doručení do zbytku Světa trvá 3-5 dní.

POSÍLÁTE I DO PO BOXŮ?

Doprava do P.O. Boxů v této době bohužel není možná.

CO KDYŽ CHCI SVOU NAYAVITA OSUŠKU ALE JSEM MIMO EVROPSKOU UNII?

Kontaktujte nás před podáním objednávky emailem na hello@nayavita.com a pokud to bude možné, najdeme řešení.

MŮŽU SVOU OSUŠKU VRÁTIT?

Chceme aby jste své NAYAVITA osušky milovali stejně tak jako my. Pokud jste si to rozmysleli, a nebo jste se rozhodli pro jiný design, jednoduše nám osušku do 30 kalendářních dnů od obdržení zašlete nepoužitou a v originálním balení zpět a my ji vyměníme nebo Vám vrátíme peníze. Prostě nám napište na hello@nayavita.com, zmiňte číslo objednávky, kterou osušku a proč chcete vrátit, popřípadě za kterou ji chcete vyměnit, a my se postaráme o zbytek.

CO MÁM DĚLAT, KDYŽ JSEM OBDRŽEL(A) VADNOU OSUŠKU?

Stojíme si za prvotřídní kvalitou našich osušek, ale stát se může cokoliv. V případě, že jste obdrželi jinou nebo vadnou osušku, napište nám na hello@nayavita.com co se stalo, pokud možno s fotografiemi a my se postaráme o zbytek.

MUSÍM PLATIT POŠTOVNÉ PŘI VRÁCENÍ?

Poštovné za vrácení platíte pouze tehdy, pokud důvod k vrácení není vadné zboží nebo chyba na naší straně jako třeba zaslání jiné osušky.

JAK MI VRÁTÍTE PENÍZE?

Peníze Vám vrátíme stejným způsobem, jakým jste uhradili objednávku. Původní poplatek za dopravu není součástí vrácení peněz.

JAK DLOUHO TRVÁ VRÁCENÍ PENĚZ?

Platba bude z naší strany vyřízena do 14 dnů po obdržení vráceného zboží.